• Przyjmujemy przyjaciół z Ukrainy!

• W niedzielę (6.03) tuż przed północą do naszej szkoły przyjechała niemal 30 osobowa grupa naszych przyjaciół z Ukrainy. Są to uczniowie i nauczycielki z zaprzyjaźnionej szkoły z miasta Czerkasy. W wyniku szybkiej akcji organizacyjnej dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i całej społeczności Kowar udało się zaadoptować 3 sale lekcyjne na pomieszczenia mieszkalne.

Od kilku dni każdy z nas, pracowników ZSO, otrzymuje mnóstwo telefonów z ofertami pomocy. Każda prośba i potrzeba naszych gości jest spełniana. Wielu ludzi przychodzi również z prezentami -praktycznymi i pożytecznymi, jak owoce, jogurty czy woda albo z tymi sympatycznymi, jak słodycze czy zabawki dla dzieci.

Trudno przecenić pomoc naszych uczniów, ich rodziców, absolwentów i po prostu wszystkich życzliwych ludzi, którzy wiedzą, że każdy miły gest i każde, nawet najdrobniejsze, wsparcie jest dla nas i naszych gości wielką ulgą i znakiem, że na świecie jest wielu dobrych ludzi.

Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie!