• Premiera spektaklu w czasie dni otwartych!

• A było tak (in brevi): W cesarstwie chińskim przetłumaczono „Cyberiadę” i „Solaris” na język chiński. Kiedy Cesarzowa dowiedziała się, że jej poddani czytają książki o świecie, w którym nie ma cesarstwa, kazała je wszystkie spalić, tłumaczy wychłostać, a jednego ściąć „dla przykładu”. Taką wersję baśni H. Ch. Andersena „Słowik” zaproponowali uczniowie kowarskiego LO im. Stanisława Lema w roku 2023. Tytułowy słowik też występuje, ale nie ma ochoty śpiewać i złośliwie milczy.

Premiera spektaklu miała miejsce w czasie Dni Otwartych naszej szkoły! Brawo maturzyści! Brawo p. Adam Walesiak - reżyser!

• Zapraszam do BIOLEMOWA!

• Biologia to fascynująca nauka. Zawsze lubiłam uczyć i staram się tą fascynacją zarazić moich uczniów. Czas szybko przemija. Tworząc bloga chcę się podzielić tym co robię, zachować w pamięci najciekawsze wydarzenia z tej dziedziny.

Zapraszam do BIOLEMOWA.

Luiza Januszewska