• Dzień Zielonej Edukacji

• 15 września 2023 roku na lekcjach biologii odbył się Dzień Zielonej Edukacji, który był elementem projektu Zielono-Niebieskie Kowary. Celem zajęć było rozwijanie wśród młodzieży świadomości ekologicznej. Uczniowie z dużym zaangażowaniem dyskutowali na temat problemów związanych z zanieczyszczeniem środowiska, zaopatrzenia Polski w wodę i sposobów retencji wody. Brali udział w zagadkach słuchowych i próbowali odgadnąć odgłosy ptaków. Chętnie uczestniczyli w eksperymentach z wodą, badali pH różnych rodzajów wody, filtrowali wodę i sprawdzali niezwykłą własność mchu jako leśnej gąbki. Poza budynkiem szkoły, otoczonym rozmaitymi gatunkami drzew i różnorodnych roślin, uczniowie szukali kodów QR, które kryły w sobie tajemnicze hasło. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali w nagrody. W szkole Lema nudy nie ma!

• Lem czyta Orzeszkową

• W piątek, 8 września, wszyscy spotkaliśmy się przed Stowarzyszeniem Miłośników Kowar, aby wziąć udział w 12 odsłonie Narodowego Czytania. Tym razem zaczytywaliśmy się we fragmentach "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

Bardzo dziękujemy Pani Burmistrz Miasta Kowary - Elżbiecie Zakrzewskiej za obecność i otwarcie wydarzenia.

Dziękujemy również nauczycielom i uczniom z SP nr 1 i SP nr 3 za przyjęcie zaproszenia i liczne przybycie.

Przede wszystkim dziękujemy wszystkim uczniom pięknie czytającym wybrane fragmenty utworu - byliście wspaniali.

Dziękujemy, że byliście z nami. Do zobaczenia za rok.

• Szanowni Rodzice

• Zapraszam na zebrania, które odbędą się w dniu 13.09.2023 (środa) o godzinie 16.30. Zachęcam, by zorganizować wolny czas, gdyż zostaną omówione ważne kwestie organizacyjne.

Dyrektor ZSO w Kowarach

Janusz Tymiński