• Stypendium Prezesa Rady Ministrów

• Wczoraj (27 listopada 2019 r.) w auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, odbyła się coroczna uroczystość uhonorowania najlepszych uczniów dolnośląskich liceów ogólnokształcących i techników. Tym razem stypendium Prezesa Rady Ministrów trafiło do Kacpra Łubińskiego z klasy IIA, który w roku szkolnym 2018/19 uzyskał najwyższą średnią ocen w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Lema. Stypendia wręczał Dolnośląski Kurator Oświaty, Pan Roman Kowalczyk.

• Złoto i srebro w halówce! Brawo!

• Dziewczęta 2 miejsce w składzie: kapitan drużyny Maja Michalik, Oliwia "Łasica" Łasisz, Zuzanna Ptasińska, Wiktoria Świtalska, Sandra Wiśniewska, Daria "Dariusia" Demeter oraz Julia Wolska.

Chłopcy cudownie wywalczone i upragnione 1 miejsce w składzie: kapitan Patryk Turski, Cyprian "Cypek" Purycki, Marcel "Bida" Kościołek, Oskar "Siwy" Blaut, Dominik "Moniek" Pierzchała, Michał Szablicki, Marcin Korol oraz Michał Korol.

Dziękuję Wszystkim za cudowne widowisko, wzorową postawę sportowca i fantastyczne widowisko. Jesteście cudowni

• Święto Odzyskania Niepodległości

• Ojciec Proboszcz powiedział, że ojczyzna to przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Wspomniana przez pana Tymińskiego, a dana przed przodków możliwość świętowania – to nasza przeszłość – krwawa i pełna poświęceń. Wspaniała młodzież to nasza teraźniejszość – zwykła, pełna pracy, ale i zabawy. Jaka będzie przyszłość? Zależy od nas wszystkich. Dziękujemy tym, którzy spędzili Święto Odzyskania Niepodległości razem z nami – w kościele oraz pod pomnikiem i w MOK-u na przepięknym występie uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1.

• Wycieczka edukacyjna do Warszawy

• To były intensywne trzy dni... Muzeum Powstania Warszawskiego, panorama Warszawy nocą, PGE Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik, doskonałe widowisko muzyczne "Aida" w Teatrze Roma, Łazienki Królewskie, Stare Miasto, Zamek Królewski, Giełda Papierów Wartościowych, a na koniec POLIN - Muzeum Historii Żydów Polskich. Super wycieczka i tyle!

Wycieczka została zrealizowana w ramach projektu: Podniesienie jakości edukacji w kowarskich szkołach.

• Dni Patrona w Lemie!

• Były wykłady prowadzone przez ciekawych gości i salwy śmiechu w trakcie spektaklu teatralnego przygotowanego przez uczniów z Lema i przyjaciół z kowarskich podstawówek tańczących w Szybiak Dance Studio.

W minioną środę (30.10), uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach świętowali dzień patrona. Obchody rozpoczęły się sesją naukową w ramach której młodzież uczestniczyła w wykładach prowadzonych przez zaproszonych gości. Geolog powiatowy, Justyna Pacuła opowiadała o geologii w utworach Stanisława Lema. Na wykład pod tytułem „Trochę inaczej o lasach” zaprosiła nadleśniczy Katarzyna Adamczyk z Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach. Przewodnik Sudecki i nauczyciel Grzegorz Schmidt zabrał słuchaczy na wycieczkę po tajemniczej Norwegii wskazując jej powiązania z naszym regionem.

Ostatnim punktem obchodów była premiera spektaklu „Mikołaje 2019. Trurl i Klapaucjusz na jedwabnym szlaku” wyreżyserowanego przez Adama Walesiaka nauczyciela z kowarskiego ogólniaka.

• AKCJA „LIŚĆ”

• W dniach 22-24 października 2019 r. społeczność szkolna ZSO w Kowarach włączyła się do Akcji „LIŚĆ” prowadzonej na terenie Gminy Miejskiej Kowary.

Zarówno uczniowie jaki nauczyciele porządkowali teren szkoły oraz przyległy skwer z dużej ilości liścizwiastujących jesień.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej to święto całej szkolnej społeczności. Co roku obchodzimy je uroczyście, ale i z przymrużeniem oka, bo to także okazja do pasowania pierwszoklasistów

• Otwarte Dni Lasu

• Dzisiaj wspomnienie obchodów Otwartych Dni Lasu. Dnia 4 października, wspólnie z Nadleśnictwo "Śnieżka", Lasy Państwowe sadziliśmy drzewka!

• Ogólnopolski Rajd Geologiczny

• 04.10.2019 roku nasi licealiści wyruszyli na poszukiwania minerałów oraz zdobywali wiedzę o budowie geologicznej Karkonoszy. Szczególnie gratulujemy Kasi Jęczmieniak (kl. IIIA LO), która zdobyła 3 miejsce w konkursie z wiedzy krajoznawczej i geologicznej.

• XLV Jeleniogórskiego Rajdu Młodzieży Szkolnej

• W minioną sobotę organizowaliśmy finał XLV Jeleniogórskiego Rajdu Młodzieży Szkolnej, który po 13 latach po raz kolejny swoją metę miał na boiskach naszej szkoły! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację wydarzenia. Jesteście najlepsi na świecie!

• Sztafety z medalami!

• Brązowe medale w Sztafetowych Biegach Przełajowych zawisły kilka dni temu na szyjach naszych dziewcząt i chłopaków! Gratulujemy!

• Polsko-Czeskie spotkanie fotografów

• Był spacer po Vrchlabi, wernisaż wystawy zdjęć, które powstały w czasie warsztatów fotograficznych, które miały miejsce w Kowarach. Był poczęstunek i mnóstwo miło spędzonych chwil z naszymi przyjaciółmi z za południowej granicy. Tak w dwóch zdaniach można opisać Polsko-Czeskie spotkanie fotografów, które odbyło się w miniony poniedziałek u naszego czeskiego partnera, a wszystko to w ramach projektu "Widziane obiektywem, przebyte szlakiem…" Było super!

• Dolnośląski Festiwal Nauki

• Czy możliwe jest wprawienie w ruch wiatraka przy pomocy wiązki światła? Jak pozyskać Grafen? Czy niska temperatura niszczy tylko materiały organiczne? Kiedy rtęć staje się nadprzewodnikiem? Czy w języku zawsze wygrywają logika i ogólne prawidłowości? To tylko kilka pytań, na które odpowiedzi poznaliśmy w piątek w czasie uczestnictwa w Dolnośląskim Festiwalu Nauki!